Listopad 2007

Aneta Antošová

10. listopadu 2007 v 21:31 O kom se mluví???
Aneta Antošová >>> Anete Antošová >>> Aneta Antošová >>> Aneta Antošová
Osmnáctiletá studentka liberecké pedagogické školy vyhrála v hip hopu všechny loňské extraligové soutěže a patří mezi naší absolutní špičku. "Hip hop dělám naplno pátým rokem, ale nejprve jsem vyzkoušela balet, pak gymnastiku, a šest let jsem závodně tančila aerobic. Pak přišly zdravotní problémy, a tak jsem hledala jinou formu tance," řekla mladičká vicemistryně. Nabídka vyzkoušet hip hop se jí, v dobrém slova smyslu, stala osudnou.

"Hip hop nemá pevně daná pravidla jako třeba balet, a ta volnost, možnost improvizace, je právě to, co mě na něm baví. Nedívám se na taneční klipy, pohyb vychází ze mně tak, jak cítím muziku. Mám možnost trénovat v místnosti se zrcadly, kvalitní podlahou a aparaturou, všechny chyby na sobě vidím a mohu je ihned opravit," říká Aneta Antošová.

Navštěvovala libereckou taneční školu, ale s mírně potutelným úsměvem tahle černovláska přiznává, že škola je dobrý základ, jenže v hip hopu se musí člověk učit hlavně sám. "Umím se výborně točit na hlavě, ale neumím taneční kroky klasických tanců, tak to prostě je. Mám velký respekt před každým tanečníkem a je jedno, který styl tančí. Nikdo neumí všechno a ani škola ho to nenaučí, a když se budu chtít dostat do nějaké zahraniční taneční skupiny, žádná škola je zajímat nebude. Budou chtít vidět, co umím," realisticky nahlíží na svět tance Aneta Antošová, která se v těchto dnech připravuje na Mistrovství republiky v hip hopu. Zároveň se snaží skloubit svůj časový harmonogram tak, aby si mohla, společně se znojemským publikem, zatančit na workshopu studentského Majáles.
Aneta Antošová (X-DANCE Jablonec) vs. Vrtalová Alžběta (TŠ Hubený Prostějov)...

Konečně vítěz!

10. listopadu 2007 v 21:09 | DannyAnne |  Grace
Nike taneční konkurz zná svou vítězku!
Takže já jsem totálně šťastná, že to takto dopadlo, a že to vyhrála zrovna moje favoritka ;) prostě já mám cit pro ty skvělé a nadané tanečníky :D :D .Srdečně gratuluji Anetě a přeju hodně štěstí v Londýně :)
V září 2007 proběhl v Bratislavě a následně v Praze Nike taneční konkurz kde Nike hledala Nike Dance tvář pro Československo. Konkurzu se zúčastnilo 130 tanečnic, z toho 40 v Bratislavě a 90 v Praze. Do finále se kvalifikovalo celkem 24 tanečnic, které za přispění vizážistů, kadeřníků, stylistek a filmového štábu natočily krátký klip se svou choreografií.
Taneční klipy všech finalistek byly 1. října umístěny na webové stránky Stream.cz, kde po celý měsíc říjen návštěvníci hlasovali pro své favoritky. Pro tanečnice hlasovalo celkem 229.000 lidí.
Odborná porota složená z předních českých i světových tanečníků (Yemi, Qaša, Kymberlee Jay (UK), Phil (BEL) a Johnny Perfekto) pak vybrala konečnou vítězku! Stala se jí Aneta Antošová z Liberce, která zároveň získala i nejvíce hlasů v internetovém hlasování na Stream.cz. Porota hodnotila originalitu, taneční dovednost, výraz, vnímání hudby, vyjádření hudby a energii tanečnice.

Na vítězku čeká roční smlouva s Nike, pozvánka do tanečního studia Kymberlee Jay do Londýna s letenkou a ubytováním, možnost stát se členem profesionální taneční skupiny JAD Company a automatický postup do semifinále soutěže Tanečník roku 2007.
(z webu)