Adéla Pollertová

30. prosince 2006 v 13:05 | DannyAnne |  O kom se mluví???
Adéla Pollertová
Sólistka baletu Národního divadla se narodila 7. srpna 1976. V rodině má sportovní i umělecké geny. Otec Jaroslav, profesor na ČVUT, je trojnásobným mistrem světa ve vodním slalomu. Ve stejném sportu vyhrál bratranec Lukáš olympiádu a bratr Jaroslav se stal třikrát mistrem světa v hlídkách. Praděd Emil byl sólista opery Národního divadla. Prastrýc Ignác Ullmann architektem, který se podílel na stavbě Prozatimního divadla. Sestřenice Klára je herečkou Švandova divadla, vzala si herce Ivana Trojana. K hlavní roli v baletu Zlatovláska přišla Adéla Pollertová velmi zajímavým způsobem. "Když mi bylo pět, tak máma učila na učilišti, pracoval tam i Vladimír Franz, který mě občas hlídal, a já mu namalovala těmi jeho drahými temperami Zlatovlásku," vypráví Pollertová. "Ten obraz byl příšerný, on ho ale vystavil na své vernisáži ve Valdštejnské zahradě. V tu dobu jsem dělala moderní gymnastiku a potřebovala jsem hudbu na sestavu se švihadlem. Máma ho poprosila a on na to: Na minutu a půl nebudu mrhat svým talentem. Radši jí jednou napíšu velký balet. A třeba zrovna Zlatovlásku, když mi ji tak hezky namalovala." Svůj slib splnil...
Umí klamat tělem - podle dětského úsměvu byste jí stěží hádali 30 let.

A že je baletka? Po ulici jde úplně přirozeným krokem, a když sedí, tak má nápadně shrbená záda. "Nerada se prsím," říká s úsměvem drobná blondýna Adéla Pollertová - primabalerína Národního divadla. Strávila devět let v Hamburku, kvůli příteli a rodičům se nedávno vrátila do Prahy.

Pár dní před premiérou si pochutnává na štrúdlu a zapíjí ho červeným vínem. Kvůli roli Zlatovlásky si nechala ještě zesvětlit vlasy, aby měly stejnou barvu jako její příčesek. Na novou roli je připravená, ale má jednu černou můru. "Když mě na jevišti můj partner pohladí, vždycky trnu, aby mi ty vlasy nespadly. Vždyť si to představte, skalpovaná Zlatovláska, to by byl trapas."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama