Říjen 2006

Videa

29. října 2006 v 14:59 | DannyAnne |  Videa

To chci

22. října 2006 v 10:43 | DannyAnne |  Grace

O tanci, o mě, o sportu a o spoustě dřiny

14. října 2006 v 22:13 | DannyAnne |  Odpad
O tanci, o mě, o sportu a o spoustě dřiny
Ve svém dlouhém životě (ač ještě nejsem tak stará), jsem vystřídala mnoho sportů, ale teprve tanec mě uchvátil ze všeho nejvíc...... Jako malá holka jsem chodila na scénický tanec, ale ten mě tolik nebral, takže jsem sbalila trikůtek do batůžku a ruku v ruce jsem se s maminkou vydala do sokola. Přijali mne s otevřenou náručí a pořádně napěchovanou tělocvičnou samého vražedného náčiní. Kladina, hrazda, prostná... to všechno se pro mě stalo noční můrou hned před prvním závodem, který jsem, jak jinak než, nevyhrála. Takže gymnastika se stala náplní mého života zhruba po dobu sedmi let, nakonec mě z ní vykopli, takže zase nic. Pak jsem se dala na plavání. Jo, taky mě to bavilo.... ale k tomu mi rodiče sehnali nový gymnastický oddíl, takže můj volný čas se scvrknul na velikost pidi seschlý švestičky. ....... Mě ale gymnastika už nenadchla, místo plavání jsem se radši cachtala ve vaně, a proto se rodiče poohlíželi po novém sportu. Já chtěla pořád chodit na skoky do vody (zase ta voda) a na moderní gymnastiku (zase gymnastika), ale nakonec mě hodili i s cvičkama na balet do nároďáku. Ale! (zase to ale?!) Problém byl v tom, že jsem musela ukázat svoje břicho, kdo ale chce okukovat obrovský panděro malý holčičky? Leda pedofil, tak jsem od tamtud utekla. A začala jsem mít komplexy ze svýho pupku. Pak jsem nějakou dobu dělala lukostřelbu (to byla ale vražedná nuda), atletiku, zase plavání a nakonec jsem skončila u volejbalu. Rodiče mi sehnali špičkový oddíl Olymp Praha (mimochodem k volejbalu jsme se ve finále vůbec nedostali...), kde jsem byla dva roky a........ od tamtud mě taky vykopli (ale ne proto, že bych neuměla hrát, protože se tam vlastně vůbec nehrálo, ale proto, že jsem prý nechodila na sportovní školu, takovej kec!). Takže jsem se přesunula do Tatranu Střešovice a...... od tamtud........mě TAKY vykopli. Poslední pokus byl v Dansportu, vydržela jsem tam asi tři roky a....... od tamtud mě nevykopli!!! Odešla jsem z vlastní iniciativy a kvůli škole. Jenže jsem zjistila, že nevím, co mám dělat s takovým hafem volného času a začala jsem se poohlížet po nějakém sportu. V té době jsem byla v prváku na střední škole a začala jsem chodit do tanečních a teprve tam jsem si uvědomila, že na světě je vlastně jen jediný sport, který chci dělat, a to........? TANEC! Jooo!!! Takže jsem vlezla na internet a hledala jsem různé taneční skupiny, družstva, kluby, školy a všechno možný okolo. Vyhlídla jsem si latinsko-americké tance a s mojí nejlepší kamarádkou jsem se šla podívat na první hodinu. (bylo to pro mě nepochopitelné kroucení zadkem) Jo, sice se mi to líbilo, ale když mi recepční nabídla hodiny streetu, tak jsem prostě neodolala.......... Street Funk mě prostě naprosto vzal a nemůžu toho jen tak nechat.
Tanec je zábava, tanec je hra a tanec je vášeň, bez které si spousta lidí nedokáže svůj život představit. Pro tanec žijí... a stejně tak i já. Žiju pro tanec.

IFko for ever!

13. října 2006 v 21:36 | DannyAnne |  > IF
Takže to bych nebyla já, kdybych sem nedala svojí milovanou taneční skupinu IF!!!
Nejvýraznější postavičkou celý týhle grupy je Qaša, další výborná, skvělá, úžasná a dokonalá tanečnice. Je zakladatelkou a šéf choreografkou taneăní skupiny IF. Je také choreografkou několika muzikálů. Původního českého muzikálu Galileo, úspěšného muzikálu Excalibur a nově připravovaného muzikálu Elixír Života. Pro TV Nova vytvořila kompletní choreografie celovečerního pořadu k 10. výročí televize. A byla jedinou oficiální choreografkou druhé série soutěže česko hledá Superstar.
Další, a mojí druhou nejoblíbenější tanečnicí IFka, je Niki. Začínala v 16 letech v TS MODANCE.
Poté prošla konkurzem a stala se členkou tanečního divadla MYSTIC v Nitře,
kde působila nejen jako tanečník,
ale také jako pedagog. Účinkovala ve více projektech. Např. ABCM VECIČKY pod vedením choreografa Jána Hromadu. Následovalo Účinkování v muzikálu Grék
Zorba v choreografii Jána Durovčíka
v Divadle Andreja Bagara, v současnš době také v muzikálu Elixír Života. Vede hodiny Nike Bollywood
ve studiu Dance Perfect. Niky je univerzální tanečník, který zvláda mnoho stylů
od moderny, přes jazz, až po hip-hop.
P. S.: No prostě šikulka :)

Pár videjek

13. října 2006 v 20:41 | DannyAnne |  Grace
Sofi a spot na Nike , Sofi a spot na Nike II. --- takže tuhle reklamku určitě moc dobře zname všichni
Trochu breaku --- zase Sofi, jak jinak, že?
Nike Rockstar Workout Hip Hop --- tentokrát i Jamie King
Dance2xs --- taky mooooc dobrá taneční skupina, a toto je její americká odnož

Sofi

13. října 2006 v 20:31 | DannyAnne |  Sofia Boutella

Pictures of Sofi

13. října 2006 v 20:22 | DannyAnne |  Sofia Boutella

Jamie King

13. října 2006 v 20:20 | DannyAnne |  Články
Jamie King and Nike Dance
A kdo si Nike Dance vymyslel? Především choreograf Jamie King, známý spoluprací s řadou hvězd, nebo francouzská tanečnice a lektorka Laure Courtellement. Zkrátka a dobře, nad programem, který zaštítila řada sportovců, se sešli nejlepší choreografové, po celém světě proškolili lektory, a tak teď Nike Dance může začít dobývat jednotlivé země.
Podoba Nike Dance je výsledkem spolupráce především Jamieho Kinga a Laure Courtellement. Kingovy choreografie určitě znáte: podílel se na videoklipech Madonny, Shakiry nebo Rickyho Martina. To, jak vypadá jeho pojetí moderního tance a jaké prvky se budou také v Nike Dance objevovat, můžete posoudit i podle videoukázky na www.nikewoman.com. A kdo je Laure Courtellement? Francouzská choreografka je považována za jednu z nejlepších lektorek hip hopu, proslula také
vytvořením nového tance - tzv. ragga jamu. Jde o kombinaci ragga (pouličního jamaj­ského tance) a hip hopu, obohacenou prvky jazz dance.
Takže to shrnu.... Jamie je prostě neodolatelnej kusák, kterej, jak jinak než krásně tancuje. A navíc je velice, velice inteligentní a ještě ke všemu bohatej a to je důvod, proč se ho držet :)
Takx jsem vam sehnala oficialky Jamieho, je tam hafec moc pěkných obrýzků a navíc ukázky choreografie --- takže zde se podivejte

Sofia Boutella

13. října 2006 v 19:53 | DannyAnne |  Sofia Boutella
Takže jsem se rozhodla, že na tomhle blogu budu publikovat jen a jen články o tanci a nic jinýho. (Teda pokud to bude v mých silách) A ze všeho nejradši bych začala tou nejlepší taneční hvězdou, jaká kdy byla. Ó, nejsem to já, to ne, ale je to naprostou úžasná a talentovaná francouzska, Sofia Boutella.
Můžu naprosto přesvědčivě říct, že bych chtěla být jako ona, protože lepší tanyny woman jsem neviděla.... Takže jak už jsem říkala, tak je francouzska algeriánského původu. Její taťulda, je stejně jako ona, skvělý choreograf a skladatel. Sofi začala tancovat už jako hodně malá.... začala s klasickým tancem, jako je balet, a když jí bylo 10 let, tak se přestěhovala s rodinou do Francie, kde vyhrála prestižní taneční soutěž. V 17 letech začala studovat sportovní školu a dala se dohromady se slavným choreografem Bianca Li. Hrála v několika filmech a tancovala se skupinou Vagabon. Nyní ji určitě všichni známe z televizních reklam na Nike a z celosvětové kampaně na taneční kolekci. Spolupracuje se známým tanečníkem a choreografem Jamie Kingem, který vymyslel několik nových tanečních stylů (Nike Rockstar Workout Hip Hop a Nike Rockstar Workout Bollywood). Určitě jste ji zmerčili i v několika klipech s Madonnou (Například Sorry a Hung up)...